Çocuğunuzun okul başarısını tıbbi yöntemlerle artırın!

çocuğun öğrenme ile ilgili belli bir kapasitesi vardır. Çocukların okul başarıları için var olan kapasiteyi dolup taşırmak yerine kapasite arttırıcı yöntemler çok daha faydalı olacaktır. Tıbbi açıdan çocuğun kapasitesini bir test ile basitçe ölçebiliriz. Eğer test sonucunda, beynin çalışmasıyla ilgili bir duyarlılık varsa, öncelikle bu duyarlılık düzeltilmelidir. Çünkü duyarlı çalışan beyinlerin kapasitesi azalacaktır.

Örnegin bir su bardağı 200 ml sıvı alır. 100 ml hizasında bulunan bir çatlak nedeniyle bardak 200 ml sıvı ile doldurulamayacaktır. Gerçek kapasitesi 200 ml iken işleyen kapasite 100 ml de kalır. Sonuçta önce çatlağın onarılması gerekir.

Eğer beyinde bir duyarlılık varsa, bu nöroterapiyle düzeltilebilir. Halen tıbbi yönden beyin duyarlılıklarını düzeltebilecek bir ilaç bulunmamaktadır. Nöroterapi yöntemi, NASA astronotlarının beyin işlevlerini düzeltici ve arttırıcı özellikleri nedeniyle 30 yıldır uygulanmaktadır. Başarılı sonuçlar nedeniyle başta ABD olmak üzere dünya tıp çevrelerinde giderek artan ilgiyle gelişmektedir.

Çin ata sözü şöyle der; "Aç olana balık verme, balık tutmayı öğret". Çocuklarınıza ders çalışma konusunda baskı yapmak ya da özel derslerle hazır bilgiler sunmak, onların eğitim ve öğrenimi için zorlayıcı ve bilgiye ulaşma konusunda tembelleştirici etki yapar. Önemli olan çocuğun sorumluluk sahibi olması, dikkat ve konsantrasyonunun iyi olması, sabırlı olması ve kendine güveninin olması gerekir.

Beyin ön bölgesi çalışmasıyla insan kişiliği-karakter- ortaya çıkar. Sabır, dikkati verme ve sürdürme, hatalardan ders çıkarma, sağduyu, duyguları anlama ve ifade etme, hafıza gelişimi, gelen tepkilere uygun yanıt verme gibi özellikler beynin ön bölgesi çalışması ürünüdür. Örneğin dikkat eksikliği olan çocuklarda beyin ön bölgesi duyarlıdır. Nöroterapi ile bu duyarlılık düzeltilir. Çabuk sinirlenen, hatalardan ders çıkartamayan, sorumsuz ve tembel insanlarda gene beyin ön bölge duyarlılığı vardır ve nöroterapiyle bu yakınmalar düzeltilebilir.

Beyin ön bölgesi duyarlılığı düzeltilerek ve çalışması daha da iyileştirilerek eğitim performansında belirgin düzelme ve arttırma görülür.

www.beyindoktoru.com adlı sitede, beyin ön bölgesi duyarlılığı, nöroterapi ve beyin ön bölge testi (çocuklar ve yetişkinler için) konuları ile ilgili ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

Dr Güçlü Ildız / Nöroloji Uzmanı


Yazdır   e-Posta

You have no rights to post comments