Size Saygı İle Sonuna Kadar Açılan Kapılar

Teknolojik gelişmelerin çıkış amacı insanlığa hizmet etmek, bireyin hayatını kolaylaştırmak olmuştur. Eskiden önlerinde büyükçe halkaları olan kapılar da nostaljiye karıştı. Yerini sizi tanıyan ve size otomatik olarak açılarak karşılayan kapılar aldı. Birçok isimle adlandırılan bu kapılar insan gücü olmadan iki yana açılıp kapanarak işhanı, fabrika, AVM ve bankalarda insan giriş - çıkışlarında zamandan ve işgücünden büyük kazançlar sağlamaktadır.

Yanakayar bu kapıların üst kısmında sizi tanıyan ve ardına kadar açılıp sizi buyur eden bir fotosel göz vardır. Bu hareket algılaycı sayesinde motor çalışarak kapıyı her iki yana açar ve kapanır.

Kentsel dönüşümle birlikte inşaat sektöründe gelişmelere paralel kapı sistemleri de farklı model ve sistemlerde kendini geliştirmiştir. Binalardaki dış kapılar PVC ve Alüminyum kapılar otomatik yana kayar şeklinde rağbet görmüştür. Otomatik kapı

Ekmek fırını, pastaneler, hastaneler, fabrika, beyaz eşya, kuruyemişçi, şarkuteri, cafeler, imalathaneler, restorantlar ve giriş-çıkışı çok yoğun olan binalar için otomatik kapılar çok elverişli, şık ve modern kapılardır.

Günümüzde otomatik kapı kullanımı kolay olduğundan en çok tercih edilen kapı sistemleridir. Çerçeveleri alüminyum veya PVC malzemelerden olan otomatik fotoselli kapılar gövde olarak cam tercih edilmektedir.

Kapılardaki bu değişim ve gelişim garaj kapıları, kepenk ve panjur sistemlerinde de herşeyi otomatikleştirerek insanlığın emrine vermiştir. Öyleki PVC malzemeleden olan seksiyonel garaj kapıları ile araçlar tanınmakta 20 kişinini kaldıramayacağı kapı otomatik olarak açılarak evin aracını ve insanlarını içeri almaktadır. Elle sabah açıp akşam kapatma sorunu olmadan kumanda sistemi olduğundan otomatik kapılar, otomatik kepenkler son yıllarda iş yerleri ve garajlarda tercih edilen bir sistemdir.


Yazdır   e-Posta

You have no rights to post comments