Elektrikli Süpürgenin kullanımı

elektrikli süpürgenin kullanımı

Ev ve ofislerde kullandığınız elektrikli süpürgenin ömrünü uzatmak için, temizliğine dikkat etmelisiniz. Elektrikli süpürgeyi çalıştırmak için ilk olarak fişini takın. Fişini taktıktan sonra düğmesine basın. Önce düğmesine basıp, sonra fişini takmanız makineye birden elektrik yükleyeceği için motorunun yanmasına neden olabilir. Kapatacağınız zaman önce düğmeden kapatmalı, daha sonra fişini çekmelisiniz.

Ev hanımları elektrikli süpürgeyi günün belli zamanlarında bir kaç kullandıkları oluyor. Bazı evlerde ise süpürge bir hafta boyunca kullanıldıktan sonra temizleniyor. Makinenizin ömrününü kısa olmaması için her kullanımdan sonra makinenin toz haznesi ve toz filtresini temizlemelisiniz.

Elektrik süpürgelerinde kullanım kolaylığı sağlamak amacı ile genelde iki ağız vardır. Koltuk araları ve radyatör petekleri gibi yerleri temizlemek için ince ağız kullanılır. Süpürge uçlarını takıp, çıkartırken yerine tam oturmasına dikkat edin.

Temizlemek için söktüğünüz filtreyi belirli aralıklarla yıkayabilirsiniz. Yerine yeniden takmadan önce filtrenin kuruduğundan emin olun.

Elektrikli süpürgenin ana gövdesini her zaman sudan uzak tutun. Ana gövdeyi temizlemek için nemli bir bez kullanabilirsiniz.

Elektrikli süpürge ıslak yerleri emmez. Bu yüzden makineyle ıslak yüzeyleri süpürmeyi denemeyin.


Yazdır   e-Posta

You have no rights to post comments