EN UYGUN CEVAP

Bir firmada yönetim, sordukları soruyu en uygun cevaplayan kişiyi ise almış. Bu soruda doğru veya yanlış cevap diye bir şey yok, sadece her ferdin nasıl cevap verdiği önemli..

Karanlık yağmurlu bir gece, yağmur yağıyor, fırtına var, gök gürlüyor ve siz sabaha karsı 2 saatlerinde yalnız ve issiz bir yolda araba kullanıyorsunuz. Araba iki kişilik. Biraz ilerde otobüs durağında 3 kişi bekliyor.

Birincisi bir doktor, sizi daha önce geçirdiğiniz kalp krizinden kurtarmış. İkinci kişi, çok yaslı ve hasta neredeyse ölmek üzere olan birisi. Üçüncüsü, hayatınizın rüyası, her zaman tanışmak için can attığınız birisi.

Hava gittikçe kötüleşiyor ve arabanızda sadece bir kişiye yer var. Soru su; Böyle bir durumda ne yapardınız?

Soruyu iyice düşünün ve en iyi cevabi verin.

Görüşmecilerden bazılarının cevabi söyle olmuş:

A. Hasta adamı en yakın hastaneye götürürdüm.

B. Doktor daha önce hayatimi kurtardığına göre onu alırdım.

C. Manen düşünürsem tabii ki hasta adamı alırdım fakat kendi geleceğim ve hayatim için, her zaman tanışmak istediğim hayatimin rüyasını alırdım.

Burada doğru veya yanlış cevap diye bir sey yok sadece her bir kişinin durumu algılayışı ve ele alisi var.

Bu görüşmede cevapların % 90'i yaslı adamı alırdım olmuş, olmuş ama sadece bir kişiyi ise almışlar. O kişinin cevabı da şöyleymiş,

Arabadan inip anahtarı doktora veririm, doktor benim hayatimi kurtardığı gibi yaşlı kisiyi de hastaneye yetiştirip iyileştirebilir, böylece bende hayatimin insanıyla otobüs durağında bas basa kalıp onu tanıma fırsatı elde edebilirim.

Bu cevapla o kişi hemen ise alınmış.

İnsanoğlu tabii olarak bencildir, bütün verilen diğer cevaplarda kimse arabasını vermeyi akil edememiş. Burada yanlış olan bir sey yok, sadece bazen düşüncelerimiz dar-görüşlü olup genelde kendimizi düşünürüz.


Yazdır   e-Posta

You have no rights to post comments