Pazartesi, 17 Aralık 2018

Mutlu bir evlilik için eşlerin üzerlerine düşen sorumluluklar

Mutlu bir evlilik yapmak ve bu evliliği sürdürebilmek oldukça önemli. Bu birliktelikte eşlerin üzerlerine düşen sorumluluklar olduğu bir gerçek. Sosyal yaşantımızda evlilikte zaman zaman oldukça büyük problemler yaşanmaktadır. Kimi zaman maddesel problemler, kimi zaman manevi olan problemler insanların mutlu bir yaşam sürmesine ve mutlu bir evlilik sürmesine engel olmaktadır. Aile içi kavgadan uzak bir evlilik için neler yapılmalı, mutlu bir evliliğin püf noktaları nelerdir?

Birinci öncelik empati yapabilmektir. Eşlerin aile ortamında yüksek hoşgörü ve saygı çerçevesinde evliliklerini sürdürmeleri gerekmektedir. Evlilik konusunda hoşgörü ve empati oldukça önem taşıyan bir özelliktir.

Eşler karşılıklı olarak empati kurdukları takdirde birbirlerini daha iyi anlayacak ve birbirlerine daha güzel davranacaklardır. Eşler birbirlerinin penceresinden bakmayı bilmelidirler. Evlilikte yapılan hatalar karşısında sinirli agresif davranmak veya hesap sormak yerine hoşgörülü sakin bir şekilde problemleri halletmek kalıcı bir evliliğin püf noktası olacaktır. Mutlu bir evliliğin püf noktaları elbette hoşgörüden ve empati kurmaktan geçer. ailede Mutluluk

Eşlerin karşılıklı olarak annelerine babalarına göstermiş olduğu saygılar evliliği de oldukça mutlu kılacaktır. Evlenen eşler elbette eşlerinin annelerine babalarına kendi anne ve babaları gibi saygı duydukları zaman hürmet ve hizmet gösterdikleri zaman onları da kendi anne babaları gibi kabul ettikleri zaman evlilik her zaman daha kolay ve daha huzurlu olacaktır.

Evlilikte yaşanan problemlerin biri de karşılıklı olarak çiftlerin anne ve babalarıyla yaşadıkları problemleri birbirlerine yansıtmasıdır, Anne babalar problemler karşısında taraf olmaktan ziyade, problemlerde eşlerin uzlaşacağı ortak konularda çözüm odaklı davranış sergilemeleri gerekir. İki çift mutluysa bile anne babalar arasında yaşanan bazı tatsızlıklar eşlerin iki arada kalmalarını sağlamaktadır hal böyle olunca eşler mutsuz olmaktadır. Eşler karşılıklı olarak empati kurduklarında ve birbirlerine hoşgörüyle yaklaştıklarında evlilik uzun kalıcı sevgi ve saygıyla olacaktır.

Evlilik konusunda eşlerin sabırlı olması ve hoşgörülü olması gerekmektedir. Maddi problemler günümüzde oldukça fazladır, erkeklerin yetersiz kaldığını onlara hissettirmek erkek eşleri huzursuz edecektir ve bu huzursuzluğu ister istemez evliliğe yansıtacaktır, burada bayanlara düşen görev maddesel problemlerde eşlerini suçlamadan onlara destek olarak moral vermeleridir. Karşılıklı olarak birbirlerine verdikleri destekle mutlu huzurlu sağlıklı uzun ömürlü bir evlilik süreceklerdir mutlu bir evliliğin püf noktaları bunlardır.

You have no rights to post comments